Tagi
Nowoczesny salon - jak go oświetlić? 3
Nowoczesny salon - jak go oświetlić?

Jakie lampy najlepiej sprawdzą się w nowoczesnym wnętrzu? Odpowiedź wydaje się prosta - nowoczesne. Czy tylko? Zaraz zobaczymy.

Lampa musi spełnić dwie funkcje: oświetlić i stać się ozdobą salonu. Nowoczesne wnętrza charakteryzuje prostota i funkcjonalność. Najczęściej są urządzone minimalistycznie, pozbawione wszelkich niepotrzebnych przedmiotów. Lampy do takich wnętrz powinna więc również charakteryzować prostota i minimalizm. Tu nie ma miejsca na kryształki, frędzelki i inne dodatki. Nowoczesna lampa to prosta lampa. Ma ona wpasować się w wystrój wnętrza i ma je dobrze oświetlić. Bo nowoczesne wnętrze jest jasne.

 Wybór oświetlenia

Wybierając lampy do swojego salonu, musisz zastanowić się nad tym, jaki efekt chcesz uzyskać i do czego dana lampa ma służyć. Inny efekt uzyskasz montując centralne oświetlenie w postaci lampy wiszącej czy plafonu, jeszcze inny dadzą spoty czy kinkiety.

Oświetlenie centralne

Do takiego oświetlenia najlepiej nadają się wszelkiego rodzaju plafony, lampy wiszące czy też linie ledowe montowane natynkowo lub podtynkowo w suficie.

Linie LED można wykorzystać na wiele sposobów. Równie dobrze wyglądają na suficie, jak i na ścianie czy też podświetlając schody.

Zaletą takiego oświetlenia jest wiele możliwości aranżacyjnych oraz łatwe sterowanie światłem, umożliwiające stworzenie wielu różnych scenariuszy świetlnych.

 

Inną lampą, którą możecie wykorzystać jako oświetlenie centralne, jest plafon. To bardzo wygodne rozwiązanie. Zajmuje mało miejsca, nie obniża pomieszczenia i potrafi je całkiem dobrze oświetlić.

 

Lampy wiszące i oświetlenie punktowe

Tu zawsze jest duże pole do popisu. W nowoczesnych wnętrzach najczęściej stosujemy lampy punktowe, oświetlające konkretną przestrzeń,czyli stół, wyspę kuchenną itd. Lampy wiszące mogą być punktowe lub stanowić oświetlenie centralne.

 

 

Świetnym przykładem oświetlenia punktowego są lampki LED Minimal, które można zamontować na wiele sposobów, tworząc z nich bardzo ciekawą ozdobę wnętrza.

Przyznacie chyba, że ciekawie prezentują się w minimalistycznym nowoczesnym wnętrzu.

 

 

Popularne są również wszelkiego rodzaju dłuższe i krótsze świecące rurki.

 

Lampa wisząca LED Prestige to kolejny przykład oświetlenia do nowoczesnego wnętrza.

To prosta wisząca linia, posiadająca duży strumień świetlny. Tę lampę możemy wykonać w każdym praktycznie kolorze i może mieć długość nawet do trzech metrów.

 

Wiele zalet mają również kinkiety. Dzięki dyskretnemu strumieniowi światła możemy je wykorzystać do zaakcentowania konkretnych miejsc lub elementów wyposażenia salonu. Świetnie nadają się również do stworzenia bardziej intymnej atmosfery.

Lampy podłogowe

Ten rodzaj lamp zawsze dobrze się sprawdza. Są wygodne, łatwo zmienić miejsce, w którym się znajdują i zawsze dobrze wyglądają.

 

 

Jeżeli chcecie więcej informacji na temat prezentowanych tu lamp napiszcie do nas - chętnie odpowiemy.

Komentarze do wpisu (3)

23 września 2019

Gdzie znajdę lampki minimal?

23 września 2019

Wszystkie tutaj: https://4fundesign.com/pl/searchquery/minimal/1/phot/5?url=minimal Możemy też wykonać w innych konfiguracjach.

23 września 2019

Fajne pomysły.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl