Tagi
Lampy LED z niewymiennym źródłem światła - jak uniknąć kłopotów. 0

Lampy LED z wbudowanym na stałe źródłem światła to częsty wybór przy zakupie oświetlenia.

Czy to dobry pomysł?

Zakup lampy LED posiadającej zintegrowane źródło światła nie musi być wcale złym wyborem, pod warunkiem, ze sprawdzisz dwie bardzo istotne informacje.

Najczęściej patrzymy na wygląd lampy i jest to bardzo ważne kryterium. Trudno wymagać byśmy kupowali lampy, które się nam nie podobają oraz nie pasują do wnętrza w którym będą zamontowane.

Sprawdzamy ich moc świetlną, co jest również bardzo ważne bo musimy wiedzieć czy wystarczająco oświetlą nasze pomieszczenie. Ale te elementy mimo, że są bardzo istotne nie dają nam odpowiedzi co będzie jak lampa zepsuje się zaraz po wygaśnięciu okresu gwarancyjnego.

A to bardzo ważne. Przecież często takie lampy to spory wydatek.

Pierwsze pytanie - gwarancja

Pierwszym z ważnych pytań, które pomogą się nam uchronić przed szybkim zakupem nowej lampy jest pytanie o okres gwarancji. Najczęściej uzyskamy standardową odpowiedź, że jest to 2 lata. To jasne. Do tego zmuszają producentów i importerów przepisy. Chociaż zdarzają się takie lampy, które posiadają znacznie dłuższą gwarancję. Warto więc pytać.

Jednak jeśli po dwóch latach zepsuje się nam lampa za 2 000 zł?

Drugie pytanie - serwis pogwarancyjny

Często odpowiedź na to pytanie nie brzmi już tak dobrze. Najczęściej dowiemy się, że lampa jest nie do naprawy. Głównie dotyczy to lamp importowanych. Rodzimi producenci będą mieć części zamienne.

Napięcie na wyjściu z zasilacza - czemu to takie ważne?

Często tej informacji nie znajdziesz na opakowaniu lampy. Jest tam moc lampy podawana w Watach (W), strumień świetlny podawany w lumenach (lm), napięcie zasilania podawane w Voltach (V).

Jednak o tym jakie napięcie znajduje się na wyjściu zasilacza najczęściej dowiesz się dopiero patrząc bezpośrednio na zasilacz.

Jest to jednak bardzo istotna informacja, ponieważ dostępne w naszym kraju zasilacze i moduły bądź taśmy LED mają napięcie zasilania 12 lub 24V.

Jeśli zasilacz naszej lampy ma takie napięcia na wyjściu to zawsze w ten czy inny sposób lampę da się naprawić bez ponoszenia wysokich kosztów w okresie po gwarancji.

Lampy importowane mają zwykle inne napięcia na wyjściu zasilacza niż te o których napisaliśmy. Zdobycie części zamiennych do takiej lampy może być bardzo trudne i kosztowne, a czasem niemożliwe.

 

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami. Chętnie odpowiemy.

info@4fd.pl

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl